0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

28.03.2018 - COĞRAFİ İŞARETİN ADI: ÇUKUROVA PAMUĞU

Vali Demirtaş, “ATB Kompleksi beklentimin çok çok üzerinde"

Adana Ticaret Borsası yöneticilerinin ziyaretinde konuşan Adana Valisi Demirtaş, “Geçtiğimiz gün açılışını yaptığımız ATB Kompleksi beklentimin çok çok üzerinde” dedi.

BİLGİÇ, “BEYAZ ALTIN ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, ATB Başkan Yardımcısı Osman Bağış ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Rende Şendağ, Hamit Tezcan, Yasin Milli ve Genel Sekterer T. Gökhan Öztürk ile birlikte Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek Adananın gelişmesine, kalkınmasına, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinde her zaman destek olup, önderlik yaptığını söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yaptığı konuşmada “19 Mart’ta Borsa Kompleksimizi bakanımızın katılımı ve sizin önderliğinizde açtık. Adanamız için çok güzel bir tesis oldu. Çukurova Pamuğunun Coğrafi İşaret alınmasıyla alakalı Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurumuzu yaptık. Bu başvuru Adana, Mersin ve Osmaniye illerimizdeki pamuğun üretimi, işlenmesi ve satışına kadar geçen süreci kapsıyor. Bu mutluluğu sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü Çukurova Pamuğu geçmişte Türk Filmlerine ‘Beyaz Altın’ olarak konu olan önemli bir marka. İnşallah ilimizin ve bölgemizin sembolü olan Çukurova Pamuğu eski günlerine geri dönecektir. Çabamız bu yöndedir. Çünkü pamuk katma değeri yüksek olan bir üründür. Önemli bir gelişmede Pamuk Lisanslı Depoculuk konusunda TC Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi’den söz aldık. Seçimde sonra kendileriyle bu konuyu görüşeceğiz.” diye konuştu.

VALİ DEMİRTAŞ, “GEÇİM KAYNAĞI PAMUK, GERÇEKTEN ALTIN DEĞERİNDEDİR”
Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan’ında hazır bulunduğu ziyarette açılışı yapılan Borsa Kompleksinin Adana için çok büyük bir değer olduğunu söyleyen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Borsa Kompleksini ben mısırın, buğdayın konacağı bir depolama alanı olarak düşünüyordum. Gittiğimde beklentilerimin çok çok üstünde bir tesis olduğunu gördüm. Benim çok hoşuma gitti. Adana örnek alınacak bir iş daha yapmış oldu. Tarih Adanaya böyle bir misyon vermiş. Allah hayırlı etsin. Vatandaşlarımızın geçim kaynağı olarak pamuk, gerçekten altın değerindedir. Emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyorum.” dedi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM