0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

27.02.2018 - VERGİ DAİRESİ BAŞKANI AHMET TUNALI'DAN ATB'YE 'VERGİ HAFTASI' ZİYARETİ

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ile Grup Müdürleri ‘Vergi Haftası’ kutlamaları çerçevesinde Adana Ticaret Borsası yöneticilerini ziyaret ederek görüş ve önerilerini aldı.

AHMET TUNALI, “ADANADAKİ MÜKELLEFLERİMİZ VERGİ KONUSUNDA OLDUKÇA BİLİNÇLİ”
Grup Müdürleri Kamil Kurt, Recep Yavuz, Ömer Kılıç ve Vergi Denetim Kurulu Grup Başkan Vekili Musa Ünal ile birlikte ATB Yöneticilerini ziyaret ederek ’Vergi Haftası’ kutlamaları hakkında bilgi veren Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, ‘Vergi Haftası’nın 1990 yılından beri kutlandığını söyledi.
Her yıl Şubat ayının son haftasını ‘Vergi Haftası’ olarak kutladıklarını söyleyen Başkan Ahmet Tunalı, “Devletimizin en önemli finansman kaynağı vergi gelirleridir. Hükümetimiz hem ekonomiye hemde mükelleflerimize kolaylık sağlamak için sürekli çalışıyor. Şuan mecliste görüşülen zirai meselesi gibi yeni düzenlemeler yapılıyor. Teşviklerle ilgili ciddi düzenlemeler var. Adana, vergi gelirleri açısından Türkiye’de üst sıralarda olan öneli ilimiz. Ekonomisi, sanayisi, ticareti gelişmiş ve bu konuda geçmişi olan bir şehir. ‘Vergi Haftası’nda bizler hem verginin önemini hatırlatmak hemde bu vesile ile mükelleflerimizin, iş dünyasının varsa bize şikayetleri, eleştirilerini dinlemek açısından ziyaret ediyoruz. Adanadaki mükelleflerimiz vergi konusunda oldukça bilinçliler. Vergisini zamanında ve eksiksiz beyan eden mükelleflerimiz teşekkür ediyoruz.” diyerek ülkenin gelişip, kalkınması için okullarda vergiyle ilgili eğitimler düzenlediklerini sözlerine ekledi.
 
ŞAHİN BİLGİÇ, “ÜYELERİMİZ VERGİ SORUMLULUĞUNU İYİ BİLİR”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Rende Şendağ, Hamit Tezcan ve Yasin Milli ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette Başkan Tunalı ve Grup Müdürlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Vergi bir ülkenin geleceği için çok önemlidir. Borsa üyelerimiz vergi sorumluluğunu iyi bilir, zamanında ödemek için gayret ederler. Toplum olarak verginin önemini idrak edip, iyi bilmemiz gerekir. Vergi mükellefiyeti iyi olan ülke de insanlar zengin ve daha ferah yaşar. Bir ülkenin gelişmişliği vergi ödenmesindeki bilinçle doğru orantılıdır. Bu anlamda Vergi Haftası etkinliklerin toplumun her kesimine yayılmasında koyduğunuz katkı için teşekkür ediyorum.” dedi.
Adana Vergi Dairesi Başkanı Tunalı, hafta nedeniyle ATB yöneticilerinin yakalarına kokart takarak çiçek verdi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM