0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

04.05.2018 - TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI / ADANA

59.si düzenlenen ve ana konusu “Dijitalleşme ve E-ticaret” olan Türkiye Teknoloji Buluşması, TOBB ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığı ile Turkcell ana sponsorluğunda, Adana Ticaret Borsası, Adana Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası ev sahipliğinde, Adana iş dünyasının önde gelen isimlerinin yoğun katılımıyla Seyhan Otel’de gerçekleşti. 3 Mayıs’ta gerçekleştirilen etkinlikte alanında uzman isimler tarafından dijital dönüşümün tam anlamıyla ne olduğu, ne gibi etkiler yarattığı, endüstrideki değişimler, dijital güvenlik ve dijital dönüşüm yolları gibi konular işlendi.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları, TV moderatörü ve ekonomist Buse Biçer’in sunuculuğunda başladı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe ve Eticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Merter Özdemir‘in yaptığı açılış konuşmalarının ardından Ana Sponsor Konuşması bölümünde, Turkcell Kurumsal Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş’in sunumuyla devam etti.
Ömer Barbaros Yiş’in sunumundan hemen sonra Haberturk TV’den Buse Biçer’in moderatörlüğünde “Endüstride Yeni Ufuklar” konusunu işlemek üzere Onur Turan, Ahmet Salih Erdem ve Ali Neli sahnede yer aldı. Endüstri 4.0’ın detaylarının işlendiği panelden sonra ise Buse Biçer PTT Genel Müdür Yardımcısı Adil Zembat ile söyleşi yaptı.
Etkinliğin İkinci oturumunda ise dijital güvenlik konusunu tartışmak üzere düzenlenen panelde Halil Cem Burnaz, Cem Aslan ve Alper Abdilim yer aldı. Kısa bir kahve molasının ardından sektörün tecrübeli temsilcileri sunumlarını yapmak adına sahneye davet edildi.
Sırasıyla Sahibinden.com’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç GöncüHepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya KızıltanKariyer.net Türkiye Satış Müdür Yardımcısı Didem Arıkan, Mikro Yazılım Satış Müdürü Tolga Dokuzer ve TEK Kılavuz İş Geliştirme Yöneticisi Kerem Aktaş dijitalleşen dünyayı ve uzmanlık alanlarını katılımcılara aktardı.

Konferansın öğleden sonraki oturumunda düzenlenen “E-ihracat İle 2023 Hedefleri” konulu panelde ise e-ihracat konusunda Türkiye’nin en önemli isimlerinden SefaMerve CEO’Su Mehmet Metin Okur, SefaMerve Yönetim Kurulu Üyesi Oya Okur Erciyeş ve TEB Girişim Bankacılığı Müdür Yardımcısı Tahsin Bora Nemlioğlu Buse Biçer moderatörlüğünde bir araya gelerek, yakın gelecekte Türkiye’de gerçekleşecek e-ihracat hedefleri ve yeni girişimlere tanınan fırsatlar konusunda katılımcılara bilgi vererek Türkiye’de dijital girişimciliği nabzını katılımcılara anlattı.
Kapanışta bölümünde Teknoloji Buluşmaları’nın Kurucusu ve Eticaret Merkezi’nin CEO’su Merter Özdemir‘in yaptığı teşekkür konuşmasıyla 59.Türkiye Teknoloji Buluşmaları konferansını tamamlamış oldu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM