0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

04.07.2017 - TOBB Meslek Lisesi Eylül'de Öğretime Hazır

25 Haziran 2015 tarihli protokolle Adana’da yapılmasına karar verilen 24 derslikli ‘TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘ gözlerden ve reklamlardan uzak bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

TOBB ve Adana Valiliği arasında yapılan protokol uyarınca 26 Ağustos 2016’da temeli atılan okul, planlandığı gibi bu sene eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek.

81 İLDE 81 OKUL
TOBB tarafından ‘81 İlde 81 Okul’ projesi kapsamında yapımına karar verilen okul, bölgenin özelliğini taşıyan ve Türkiye’de bir ilk olarak ‘Tarım ve Hayvancılık’ bölümlerini de içinde barındıran bir Mesleki ve Teknik Lise olacak. İlgili bölümleriyle, tarım ve hayvancılıkta önemli bir yeri olan bölgemizin kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayacak olan okul, hem yer hem de mimari açıdan Adana’nın en gözde okullarından birisi olmaya aday.

ON AYDA SONA GELİNDİ
TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç yaptığı açıklamada, “Temel atıldığı günden bugüne kadar geçen yaklaşık on aylık kısa bir süre zarfında olağanüstü bir gayretin sonucunda inşaat bitirilme aşamasına gelmiştir. TOBB olarak, inşallah bu güzel okulumuzu yeni eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçirerek, Adanamıza kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız.” dedi.

GELECEĞİN MODERN ÇİFTÇİLERİ BU OKULDA YETİŞECEK
Kırsalda tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçi ve besicilere de, çocuklarını böyle donanımlı bir okulda eğitim almaya yönlendirmesini tavsiye eden Başkan Bilgiç, bölgenin tarım ve hayvancılıkta kalkınmasının önemli bir ayağının da insan kaynakları açısından kendine yeter bir hale gelmesi olacağını belirtti.

OKULUMUZ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
Son olarak teşekkür ve temennilerini dile getiren Başkan Şahin Bilgiç, “İçerisinde Adana için büyük önem taşıyan tarım ve hayvancılık bölümlerini bulunduran bu okulun hayata geçirilmesinin mimarı olan Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin değerli başkanı Sayın. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Adana ve ilçelerindeki oda ve borsalar adına şükranlarımızı sunuyoruz. TOBB’a bağlı oda ve borsalarımızın yaptığı okullar zincirine bir yenisini daha ekleyerek önümüzdeki eğitim-öğretim yılına kazandırılacak olan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Adana kamuoyuna saygıyla duyururuz.” diye konuştu.

 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM