0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

25.12.2017 -BAŞKANIMIZ SUDAN-TÜRKİYE İŞ FORUMU'NA KATILDI

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudan, Çad ve Tunus ziyareti kapsamında, Sudan'ın başkenti Hartum'da düzenlenen Sudan-Türkiye İş Forumuna katıldı.
Forumun açılışında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sudan Yatırım Bakanı Mubarij Alfadil, Sudan Finans ve Ekonomik Planlama Bakanı Mohamed Osman Elrekabi, Sudan İşadamları ve İşverenler Konfederasyonu Başkanı Saud Mamoun Elberair ve Türkiye-Sudan İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Korkmaz birer konuşma gerçekleştirdi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin Türkiye ve Sudan için tarihi bir ziyaret olduğunu, imzalanan yüksek düzeyli stratejik iş birliği anlaşması ile geleceğe yönelik önemli adımlar atıldığını söyledi.
İş insanlarının, bankacılık ve para transferleri gibi alanlarda yaşadığı sorunların karşılıklı çözülmesi gerektiğini vurgulayan Zeybekci, ekonomik ortaklık anlaşmasını imzaladığını ve iki ülkenin serbest ticarete doğru giden bir yolda olduğunu belirtti.
Zeybekci, Türkiye ile Sudan'ın ekonomik ilişkilerinin en üst seviyede karşılıklı kazan ilkesine dayanması gerektiğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından, Sudan’da yatırım fırsatları oturumu ve ikili görüşmeler yapıldı.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM