0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

26.02.2019 - ŞUBAT AYININ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI'NIN KONUĞU SÖZLÜ OLDU

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Adana Ticaret Borsası Meclis toplantısına katılarak projelerini anlattı. Sözlü, “Yeni arsaları imara açıp, cenabı Allah’ın emaneti olan tarım topraklarını yok etmemize gerek yok.” dedi.

BİLGİÇ, “YENİ ATB KOMPLEKSİ ADANAYA YILLARCA HİZMET EDECEKTİR”
Adana Ticaret Borsası meclis üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı ve üyelerinin hazır bulunduğu meclis toplantısında konuşan ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Büyükşehir Başkanı ve yeniden aday olan Hüseyin Sözlü’yü misafir etmekten onur duyuyoruz. Ben konuşmama teşekkür ile başlamak istiyorum. 72 dönüm üzerine kurduğumuz, Türkiye’de bulunan 113 borsaya örnek olan ATB kompleksimizin yapımında büyükşehir belediyemizin çok büyük desteğini gördük. Kompleksimizin yapımında katkı ve gayretlerinden dolayı kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum. Günümüzün borsa anlayışına uygun olarak yapılan Adana Ticaret Borsamızın bu kompleksi Adana’ya yıllarca hizmet edecektir.”

HEDEFİMİZ 25 MİLYAR TL
Adana Ticaret Borsası’nın 2018 yılını dokuz milyar liranın üzerinde bir işlem hacmi ile kapattıklarını belirten Başkan Bilgiç, “Bu işlem hacmiyle Türkiye’de ilk sıralara giren ticaret borsamızın hedefi yıllar içerisinde 25 milyar liraya tarımsal hasılasını çıkarmaktır. Elektronik Satış Salonlarımızla, Platform Adana ile Elektronik Ürün Senetleri (ELÜS) sadece Adana da değil, bölgemizdeki lisanslı depolara hizmet vermektedir. İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında hisse senetleri nasıl işlem görüyorsa Lisanslı Depolarımızdaki ürünlerde aynı şeklide işlem görmektedir. Çukurova Fuarcılık A.Ş.’de bölgemizdeki oda ve borsa başkanlarıyla olduğu gibi büyükşehir belediye başkanımızla birçok alanda birlikte görev yapıyoruz. Bu anlamda birlikteliklerin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Yeni dönemde de seçilen bütün belediye başkanlarımızla bu birliktelik anlayışını devam ettirmek istiyoruz. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerimizin Sayın Başkanımıza ve tüm adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyoruz.” diye konuştu.

SÖZLÜ, “ADANANIN AYDINLIK GELECEĞİNE VESİLE OLMAK İÇİN HAZIRLIK YAPTIK”

Seçilmeleri halinde etap etap yapacakları hafif raylı sistem, alt geçit yollar, köprüler, meydanlar ve tarihi dokuları ortaya çıkarma projelerini görsel sunum yaparak ATB Meclis üyelerini bilgilendiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, “Biz Adana’yı daha ileriye nasıl taşırız ona bakıyoruz. Şehirleri inşa ederken problemsiz inşa etmek gerekir. Ben şehrimin nüfus olarak büyümesini çok arzu etmiyorum. Sağlıklı şehirleşmeden yanayım. Şehirler gelişmişliğiyle, nitelikleriyle anılmalıdır. Biz inşallah bu şehrin medeniyet çıtasını, uygarlık seviyesinin göstergesi olarak rehabilite edip, sağlıklı seviyeye getireceğiz. Yeni arsaları imara açıp, cenabı Allah’ın emaneti olan tarım topraklarını yok etmemize gerek yok. 20 yıllık belediye başkanlığı tecrübemle Adananın aydınlık geleceğine vesile olmak üzere birçok hazırlığı yaptık. Meseleye böyle bakıyoruz. Cumhur İttifakı bütün adaylarımız için desteğinizi bekliyoruz.” dedi
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM