0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER
21.03.2016 PATLATFİKRİNİ.COM YARIŞMASI SONUÇLANDI


'PatlatFikrini.com yeni ürün, fikir ve girişimcilik yarışması' sonuçlandı. Adana Genç Girişimciler Kurulu’nun, yeni yatırım alanları oluşturmak, kent ekonomisini canlandırmak ve özellikle genç girişimcileri üretime kazandırmak amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile düzenlediği, birçok kurumun da destek verdiği yarışmada en iyi seçilen 4 proje sahibi ödülünü aldı.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mithat Özsan Amfisi’de düzenlenen ve sunuculuğunu Gazeteci Pelin Öker’in yaptığı ödül törenine ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ceyhun Baskın, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç,  destek veren kurum temsilcileri ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Son Dönemlerin En Popüler Konusu Girişimcilik.”

TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ceyhun Baskın, son dönemlerin en popüler konularından birinin girişimcilik olduğunu belirterek, istihdam sorununun ise günümüzde zengin fakir hemen her ülkenin ortak sorunlarından olduğuna vurgu yaptı.

Baskın konuşmasına şöyle devam etti;

“Türkiye’deki istihdam sorununun iki ayrıştırıcı özelliği oldukça düşündürücüdür: Kadın ve mezun istihdamı. Erkeklerde yüzde 66 olan istihdam oranı kadınlarda sadece yüzde 27’dir. İşsiz üniversite mezunu sayısı 600 bini geçmiştir. Mezunların işsizlik oranı ülkenin genel işsizlik oranının epey üzerine çıkmıştır. Aslında bu iki özellik, istihdam sorunun çözümüne de yol göstermektedir. Kadın ve mezun istihdamını artırarak istihdam sorunumuzu büyük ölçüde çözebiliriz.”

“Bu Proje Adana’ya Büyük Katkı Sunacak”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ise, bir bölgenin kalkınmasında girişimciliğin ve yeni ürünlerin önemine değinerek, yenilikçilik ve girişimciliğin gençlerin enerjisi, yaratıcılığı ve coşkusu ile buluşturan bu etkinliğin Adana’ya büyük katkı sunacağını söyledi.

 

En İyi Seçilen 4 Proje Ödüllendirildi

Yarışmaya 200’ün üzerinde başvuru gerçekleşirken, jüri 20 finalist arasında 4 eşdeğer birinciyi belirledi.  Açılış konuşmalardan sonra ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan,  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve destek veren kurum temsilcileri, dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi.  Etkinlik anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. 

 

 

 

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM