0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

10.12.2019 - ÖZBEKİSTAN TURİZM YATIRIM FORUMU

Sayın Üyemiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ticaret Borsamıza iletilen yazıda “Özbekistan Turizm Yatırım Forumu"nun  20 Aralık 2019 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Forumun organizasyon çalışmalarının TOBB, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Yatırım Komitesi, Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde sürdürüldüğü aktarılmıştır. Yatırım Forumunda ayrıca Özbek yetkililerle ikili iş görüşmelerinin de düzenleneceği belirtilmiştir.

İlgili yazıda Özbekistan'da 7 bin civarında tarihi ve mimari yapıt, bina ve kültür varlığının yer aldığı ifade edilmiştir. Özbekistan’ın bu açıdan dünyada ilk 10 ülke arasında olduğu ve Orta Asya'da ise ilk sırada olduğu belirtilmiştir. Geçen sene, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkeye vize muafiyeti ve kolaylığı sağlayan Özbekistan'a gelen turist sayısının bir önceki seneye göre iki katından fazla artarak 4 milyon kişiyi geçtiği de bildirilmiştir.

Taslak Programı ekte sunulan söz konusu Foruma katılım için firma temsilcilerinin ekte yer alan başvuru formunu doldurmaları ve son katılım teyitlerinin en geç 19 Aralık 2019 tarihine kadar TOBB’a (adem.kula@tobb.org.tr ) bildirmeleri gerektiği belirtilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Adana Ticaret Borsası

Ek-1: Özbekistan Turizm Taslak Programı

Ek-2:  Özbekistan Katılım Formu


 

 


ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM