0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

03.10.2017 - 2017 Yılı Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir  Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, AOSB Başkanı Bekir Sütçü, ATO Başkanı Atilla Menevşe, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, ÇUFAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri Yasin Işık, Murat Teke, sivil toplum kuruluşları ile sektör temsilcileri, iş adamları ve davetliler katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, Türk mobilya sanayisinin, yüksek istihdam potansiyeli ve yarattığı katma değer ile stratejik bir sektör konumunda olduğuna dikkat çekti.

Vali Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bölgemizin en büyük mobilya fuarı olan ve bugün 11.sini düzenlediğimiz Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarının açılış programına hoş geldiniz diyor, sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Türk mobilya sanayi, yüksek istihdam potansiyeli ve yarattığı katma değer ile ülkemizde stratejik bir sektör konumundadır. Mobilya sektörü, tüketici profilinde ve talebin yapısında yarattığı değişimle kendisini güncellemiştir. Sektör her yıl ürünlerini geliştirmekte ve çeşitliliğini artırmaktadır. İletişim imkânlarının artmasıyla birlikte yurtdışı rekabetin de içinde olduğu yeni dinamikleri aktif hale getirmiştir. Son dönemde büyüme rekorları kıran mobilya sektörü 2023 yılında markalaşma ve yeni ihracat pazarlarının bulunmasıyla gücüne güç katarak büyümeye devam edecektir. Hükümetimizin genel büyüme yönlü politikasının olumlu getirilerini her sektörde olduğu gibi, mobilya sektöründe de görmekteyiz. Sanayi çeşitliliğinde 5. şehir olan ve rekabet gücünü her geçen gün arttıran kentimizde, sanayinin çarklarının daha hızlı dönmesi, ihracattaki başarımızın sürmesi ve sektörün yükselişinin devam etmesi, bizler için gurur verici bir tablodur. Sektörün gelişiminde ve ihracatta, yapılan işin tanıtılması ve duyurulması konusunda fuarların oldukça başarılı geçtiği aşikardır. Bu çerçevede her yıl düzenlenen ve sektörün gündemine yön veren Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarının öncelikle sektöre, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşları ayrı ayrı kutluyorum. Hayırlı ve bol kazançlı bir fuar süreci diliyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum”.

Vali Mahmut Demirtaş ve diğer konuşmacıların ardından 2017 Yılı Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, katılımcıların ve sektör temsilcilerinin fuarda sergilenen ürünleri incelemeleriyle sürdü.
 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM