0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

25.04.2018 - MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ - 2018 İSTİHDAM TEŞVİKLERİ TOPLANTISI

Sayın Üyemiz,

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Şubat 2017'de TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda “İstihdam Seferberliği” başlatılmıştır. Sağlanan tarihi istihdam teşvikleri ve Türk özel sektörünün üstün gayretleri ile 2017 sonunda dünyada eşi-benzeri görülmemiş bir başarıya imza atılmış ve 1,5 milyon insanımıza iş, ailelerine aş imkânı sağlanmıştır.
İş aleminin istihdamın artırılması için gösterdiği başarı, 14 Aralık 2017’de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde en çok istihdam sağlayan illerimize, sektörlerimize ve firmalarımıza verilen ödüllerle taçlandırılmıştır.
Sayın Cumhurbaşkanımız, burada 2018'de uygulanacak istihdam teşviklerini açıklarken Türk iş dünyasına yeni bir çağrıda bulunarak 2017'de 1,5 milyon ilave istihdam sağlayan Türk özel sektörüne yeni bir hedef göstermiştir. Bu hedefe ulaşmak için iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yeni istihdam teşvikleriyle ilgili olarak TOBB ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren 7103 sayılı Kanun TBMM'de kabul edilerek; 27.03.2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girmiştir.
2018’de uygulanacak istihdam teşviklerinin tanıtımı ve iş dünyasının bilgilendirilmesi amacıyla, Adana Valiliği koordinasyonu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, Adana Ticaret Borsası, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide SARIEROĞLU, Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer ÇELİK, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Sayın Bendevi PALANDÖKEN’in teşrifleriyle, 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 18.00’de, Çukurova Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda, “Milli İstihdam Seferberliği – 2018 İstihdam Teşvikleri Tanıtım Toplantısı” düzenlenecektir.
Toplantı, ilgi duyan tüm üyelerimizin katılımına açık olup; katılmak isteyen üyelerimizin güvenlik nedeniyle aşağıda bağlantısı yer alan online kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Toplantıda açılış konuşmaları sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları ile soru-cevap bölümü olacaktır.


Üyelerimize duyurulur.


Tarih : 27 Nisan 2018 - Cuma
Saat  : 18.00
Yer    : Çukurova Kalkınma Ajansı Konferans Salonu

ÖNEMLİ NOT: Güvenlik nedeniyle aşağıdaki bağlantı üzerinden online kayıt yapılması gerekmektedir.

KAYIT FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Saygılarımızla,

Adana Ticaret Borsası

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM