0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

27.10.2017 - ADANA LEZZET FESTİVALİ'NE KATILAN FİRMALARA SEETİFİKA VERİLDİ

Adana Valiliği öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle kentte 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 'Adana Lezzet Festivali'ne katılan firmalara sertifika verildi.
Sertifika törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Borsamızı temsilen Genel Sekreterimiz T.Gökhan Öztürk ve Ar-Ge Sorumlumuz Kenan Boyacı, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda firma yetkilisi katıldı.
Adana Valiliği toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninin açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Adana'da yaşanan asayiş olaylarının gündeme gelmesinden dolayı rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, "Eğer bizler Adana'nın güzelliklerini ortaya çıkarmazsak gündemi biz belirlemezsek bir başkası çok farklı haberlerle gündeme geliyor. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Onun için Lezzet Festivali ciddi bir şekilde yüzünü göstermiş oldu" diye konuştu.
Adana'nın gerçek yüzünün festivallerle ortaya çıkacağını belirten Vali Demirtaş, "Adana'da ciddi bir potansiyel var. Hem yemeklerimizden tutun, doğasıyla, ekonomisiyle güçlü bir il olmasına rağmen gerçek yüzünü dünyaya çok iyi yansıtamadık fakat Adana'nın gerçek yüzünü bir ve beraber olduğumuz müddetçe çok daha güzel bir şekilde hem ülkemize, hem dünyaya yansıtacağını düşünüyorum. 'Adana Lezzet Festivali'nin yansımaları çok iyi oldu. İnşallah bundan sonra yapacağımız festivali eksiklerimizi tamamlayarak daha mükemmel yapacağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş ve diğer protokol üyeleri tarafından 'Adana Lezzet Festivali'ne destek olan firmalara sertifika verildi.

 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM