0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

05.10.2019 - ADANA LEZZET FESTİVALİ GALA YEMEĞİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Adana Valiliği koordinesinde “Büyük Akdeniz Şöleni” temasıyla düzenlenen 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin gala yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Adana Müzesi bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurul Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile ünlü şefler katıldı.

Gala yemeğinin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, yoğun hazırlık sürecinin ardından dopdolu bir festival programını daha hep birlikte yaşadıklarını dile getirdi. Geride bıraktıkları iki yıllık tecrübeyle bu yıl çıtayı daha da yükseğe çıkardıklarını belirten Vali Demirtaş, "Lezzet Peşinde Koşanlarla, ‘Gelenekselin Gücü’nü keşfetmek isteyenleri, üçüncü yılımızda festival ötesine taşıyarak, ‘Büyük Akdeniz Şöleni’ne davet ettik. Böylelikle Adana’nın yerel ve geleneksel lezzetlerini, Akdeniz’in enfes tatlarıyla birleştiren fevkalade önemli bir organizasyona imza attık.” dedi.
Şimdi söz sırasının 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne hayat veren gastronomi dünyasının duayenlerinde olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Sizler; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İtalya, Malta, Lübnan, Fas, Fransa, İspanya, Yunanistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kolombiya, Güney Kore ve Endonezya’dan geldiniz ve dünden itibaren tüm konuklarımızı eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarmaya başladınız. Sizlerin katkılarıyla, birbirinden farklı lezzetleri tattık, tatmaya da devam edeceğiz. Atölye çalışmaları, gastroshowlar ve söyleşilerle festivalimize renk kattınız. Aynı şekilde yemeklerinizin püf noktalarını paylaştınız ve geleneksel yemeklerinizi tüm yönleriyle ziyaretçilerimize tanıttınız. İnanıyorum ki bu etkinlikleri en etkileyici şekilde yarın da sürdürecek; ‘Büyük Akdeniz Şöleni’ni, unutulmaz bir zaman dilimine dönüştürmeye devam edeceksiniz.” dedi.

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM