0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

12.11.2019 - İL İSTİHDAM ve MESLEKİ EĞİTİMİ KURULU'NUN 2019 YILI 4.OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

İl genelinde gerçekleştirilen istihdam çalışmalarına yönelik değerlendirmelerin yapıldığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Adana Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Vali Yardımcısı Zafer Öz ve İl İstihdam Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda; Adana’nın genel ekonomik durumu, Adana’da gerçekleşen ekonomik gelişmeler ile ilin istihdam verilerinin yanı sıra; kentte İŞKUR tarafından yürütülen aktif iş gücü programları değerlendirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yıllık tarımsal üretimi ve istihdam faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunulmasının ardından Vali Demirtaş; Adana’nın zengin yatırım potansiyelinin olduğunu ifade ederek bu gücün en verimli şekilde değerlendirilmesi ve istihdam gücünün daha da arttırılması için her türlü çalışmayı desteklemeye hazır olduklarını kaydetti. 

Toplantı, kurul üyelerince gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

 

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM