0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

27.04.2018 - İL İSTİHDAM ve MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2018 Yılı 2. Olağan Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşti.

Adana Metal Sanayi’nde gerçekleşen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, İŞKUR Yetkilileri, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Metal İşleri Sanayi Sitesi Başkanı Cengiz Erdoğan’ın açılış konuşmasının ardından toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın istihdam oranlarını arttırmak hususunda yapılacak uygulamaları bu toplantıda detayları ile alacaklarını ifade etti.

İşsizlikle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Vali Demirtaş, gençlerin mesleki eğitim kurslarına katılımını sağlayarak sanayi sektöründe eksik olan iş gücünü temin etmek için gerekli çalışmaların yapılması, istihdam yaratacak yeni yatırımların Adana’ya kazandırılması için tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.  

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü sunumu ile devam eden 2018 yılı 2. Olağan Toplantısı, bir önceki toplantıda karara bağlanan faaliyetlerin değerlendirilmesi, yeni gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerince dile getirilen görüş ve önerilerin karara bağlanmasıyla son buldu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM