0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

20.09.2017 - Bilgiç: "ATB Olarak Çok Güzel Projelere İmza Attık"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, görev yaptıkları 4,5 senelik dönemde ekip olarak çok güzel projelere imza attıklarını söyledi.

BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK
Başkanlığını Sabahattin Yumuşak’ın yaptığı Adana Ticaret Borsası’nın 54. Olağan Meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Bu dönemin son meclis toplantısını yapıyoruz. Yönetim Kurulu ve meclis üyelerimizle ekip olarak çok güzel, başarılı ve uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. 2009 yılında yönetime geldiğimiz dönemde süneyle mücadeleye doğaya keklik ve faydalı böcek salımı yaparak başladık. 2013 yılındaki dönemimizde de sürdürdüğümüz bu mücadelede ile 2017 yılında ihtiyaç kalmayacak hale geldi. Ve şu anda bölgede süneyle ilgili bir sıkıntının olmadığını görüyoruz.
iyi tarım uygulamalarıyla uydudan algılama sistemiyle geliştirdiğimiz diğer projemizde biçerdöverlere takılan GPRS sistemiyle tarlanın verimi, nerede ne kadar gübre kullanılacağı tespit edilerek hem gübre tasarrufu sağlandı hem de Kimyasallarda az kullanılarak çevrenin zarar görmesi en aza indirildi. Üreticilerimizde yaklaşık %15-20 gübre tasarrufu sağladı. Bölgede bu uygulamalara bazı çiftçilerimiz halen devam etmektedir. İyi Pamuk (Better Cotton) projemizle, beyaz altın eski günlerine inşallah dönecektir”

BORSA KOMPLEKSİ ONUR VESİKAMIZ OLACAK
Başkan Bilgiç, “Adana Ticaret Borsası olarak, tarımın Adanadaki paydaşlarıyla yaptığımız projelere öncülük ve önderlik yaptık. Bu projelerde paydaşlarımız olan Çiftçiler Birliği, Ziraat Odaları, üniversitemiz, Kalkınma Ajansımız ve belediyemiz ile hep ortak hareket ettik. Yaklaşık dört buçuk yıllık çalışma dönemimize çok şey sığdırdık. 104 yıllık tarihi geçmişi olan borsamızda bir tarih de biz yazarak çocuklarımızın, torunlarımızın gurur duyacağı Borsa Kompleksimizi hayata geçirdik. Lisanslı depoculuk tesislerimizin 50 bin tonun lisansını bakanlıktan aldık. Bu proje meclisimizin onur vesikası olarak tarihe geçecektir. Bunu meclis olarak hak ediyorsunuz.  Borsa Kompleksimizin açılışını 1 Ekim Pazar Günü yapacağız. Açılışı TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve misafirlerimizin katılımı ile yapacağız. Tüm üyelerimizi açılışımıza şimdiden davet ediyorum”

BİZ İCRAAT ADAMLARIYIZ
Ticaret Borsacılığını hiç bilmeyenlerin uzaktan yalan yanlış yorumlarda bulunduklarını ifade eden Başkan Bilgiç, “Hem şahsım hem de meclisimiz olarak biz icraat adamlarıyız. Onun için biz boş işlerle uğraşmadık. Boş şeyleri de hiç konuşmadık, konuşmuyoruz. Bizim bu güne kadar yalanla haramla işimiz hiç olmadı, bundan sonra da olmaz. Ama adamların hayatları yalan üzerine, haram üzerine kurulduğu için başkalarını da öyle zannediyorlar. Biz bu güne kadar Allah’tan başka kimseye başımızı eğmedik, her şeyin doğrusunu yaptık, ekibimizle meclisimizle beraber hiçbir yanlışın içerisinde bulunmadık. Onun için de bu mecliste yönetim kurulu başkanı olmaktan onur duyduğumu ifade ediyorum”

ATB’DE HAİN YAPIDA BİR TANE İNSAN YOK
Başkan Bilgiç. “Yaptığımız güzel iş ve projelerimizle rekabet edemeyeceğini anlayanlar, seçimleri üyelerin oylarıyla normal yoldan kazanamayacağı fark edenler, borsamıza fetöcü yaftası vurarak kendilerine üstünlük sağlamaya çalışıyorlar. Israrla söylüyorum, ATB’nin ne çalışanlarında nede meclisinden bir tane bile hain yapıda insan yoktur. Barındırmayız. Sadece bu hain yapı değil, Türkiye’ye düşman olan bütün yapıların karşısında bizim meclisimizi bulurlar”

5 EKİM 2017’DE SEÇİM YAPILACAK

Başkan Bilgiç, “5 Ekim 2017’de borsamızın seçimi yapılacak. 5 Ekim seçimlerinden sonra üyelerimizin teveccühü ile tekrar göreve devam edeceğimize Allah’ın izniyle inanıyorum. 2018-2022 dönemimizde sırada bekleyen projelerimizi de hayata geçirerek Adana Ticaret Borsasına, Adanamıza yakışır çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.
 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM