0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

11.04.2017 - Çin Halk Cumhuriyeti Kuşak ve Yol Forumu Hk.

Sayın Üyemiz,

14-15 Mayıs 2017 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Devlet Başkanı Xi Jinping ev sahipliğinde Pekin'de düzenelenecek olan "Uluslararası İşbirliği için Kuşak ve Yol Forumu" isimli Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesinde Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKÇİ katılım sağlayacaktır.

"Kuşak ve Yol: Ortak Refah için İşbirliği" teması altında gerçekleştirilecek olan söz konusu Zirve'de, Yatırımlar ve Ticaretin Kolaylaştırılması, Politikaların Eşgüdümü, Altyapı Geliştirme, Kültürel ve Sosyal Bilgi Alışverişi ve Düşünce Kuruluşları Arasında İletişim başlıklı oturumlar düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Bu itibarla, öngörülen toplantılarda istifade edilmek üzere; ÇHC ile ÇHC'nin Bir Kuşak Bir Yol Girişimine ilişkin olarak söz konusu ziyaret sırasında gündeme getirilmesinde yarar görülen somut öneriler hakkında bilgi notları talep edilmektedir.

Konuya ilişkin tespit, görüş ve önerileri olan üyelerimizin tespit, görüş veya önerilerini en geç 18 Nisan 2017 tarihine kadar Borsamıza mail yoluyla göndermesi (genelsekreterlik@adanatb.org.tr) gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunulur.

 

 

 

 

 



 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM