0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

31.10.2018 - GÜNCEL EKONOMİK GELİŞMELER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI'NDA DÜZENLENDİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen, Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan’ın da iştirak ettiği “Güncel Ekonomik Gelişmeler Bilgilendirme Toplantısına” katıldılar.
Güncel Ekonomik Gelişmeler Bilgilendirme Toplantısı'nda sanayici ve ihracatçılar ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Eylül ayındaki ihracatımız yüzde 22.6 artışla 14.5 milyar dolara ulaşmıştır. Ama Ekim ayı itibariyle bu oranı geçtik. İnşallah yarın yeni bir rekor açıklayacağız" dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ülkenin en bereketli topraklarından birinde ekonomiyle alakalı olarak sektör temsilcileriyle istişarelerde bulunacak olmaktan mutlu olduğunu dile getirerek, "Bakanlık olarak ticarette yeni bir anlayışın temellerini atıyoruz. Çünkü bölgemiz önemli bir ekonomik süreçten geçmekte. Bu dönemi hızımızı kaybetmeden geçersek, hedeflerimize ulaşmak adına verimli geçeceğine inanıyorum. Türkiye'nin hızla gelişmesini sağlayacak anahtar, daha fazla ihracat ve özellikle 21'inci yüzyıl teknolojilerini yakalayacak üretim ve ihracatıdır. Bu doğrultuda önce ihracatı arttırmak adına teknoloji ve katma değeri yüksek malların ihracatını arttırmak, esnaflara ve sanatkarlarımıza ağırlıklı olarak geçmesini sağlamak ve bu doğrultuda eğitimler vermektir. Bu doğrultuda il ve ilçe bazında eğitimlerimize başladık" diye konuştu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM