0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

04.03.2018 - BİLİM, SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ ADANA'DA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hatay'daki programlarının ardından Adana'ya geldi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Divan Otel'de Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Kentin genel durumunun değerlendirildiği toplantıda Vali Mahmut Demirtaş, Adana'nın sanayi ve ihracatı konusunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye bilgi vererek bugüne kadar verdiği destekler için teşekkür etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise Bakanlık olarak Adana’ya ayrı bir önem verdiklerini belirterek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi'nde 1 milyar Dolarlık bir petrokimya yatırımı yapılacağını hatırlatarak Adana'nın her alanda olduğu gibi ihracatta da adından söz ettireceğini vurguladı.

Karşılıklı sohbet ile geçen toplantının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü daha sonra kentten ayrıldı.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM