0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

05.11.2018 - ADANA BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET TÜMAY YENİ BORSA KOMPLEKSİMİZİ ZİYARET ETTİ

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Adana Ticaret Borsası yönecilerini ziyaret ederek hem ‘hayırlı olsun’ dedi. Hemde Borsa Kompleksi hakkında bilgi aldı.

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın Adana Ticaret Borsası (ATB) ziyaretinde ATB Başkanı Şahin Bilgiç’in yanı sıra ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB YK Üyeleri Hamit Tezcan, Yasin Milli, Şahin Güneşer ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk hazır bulundu.

PROF. DR. TÜMAY, “BÖLGENİN ODTÜ’SÜ OLMA HEDEFİNDEYİZ”
Adana BTÜ olarak bölgenin ODTÜ’sü, Boğaziçisi olma hedefinde olduklarını ifade eden Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, “Yeni yeriniz hayırlı, uğurlu olsun. Büyüme potansiyeliniz olduğunu biliyorum. Bu yapının Adana ekonomisinede yöneleceği kaçınılmaz görülüyor. Ben Adanalıyım. Adana Bilim Teknolojileri üniversitemize ben ‘Tüp Üniversite’ diyorum. ABTÜ çok gecikilmiş, geç elde edilmiş bir üniversite. Şimdiye kadar Adana’da beş üniversite açılmış olmalıydı. ABTÜ olarak bölgenin ODTÜ’sü Boğaziçisi olma hedefindeyiz. 2016 yılında göreve başladığımızda 80 öğretim görevlimiz, bin civarında öğrencimiz vardı. İki yıl içerisinde seksene yakın öğretim görevlisi daha aldık. Üç bine yakın öğrencimiz oldu. Eğitimde önemli olan kaliteli, cevval öğretim üyesi olmasıdır. Biz bunu yakaladık. Türkiyede ilk 15’teyiz. Siber güvenlik alanında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizde teknolojik olarak güzel işler yapılıyor. İşdünyası’yla bir araya gelerek üniversitelerden neler beklediklerini tespit ederek çözüm üretmek istiyoruz.” dedi.

BİLGİÇ, “GELECEĞE ÇAĞ ATLATACAK HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın ziyaretinden mutlu olduklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adanaya yakışır Türkiye’ye örnek bir Borsa Kompleksi yaptık. 50 bin tonluk silolarımızla Lisanslı Depolarımız çalışıyor. İnşallah pamukta 50 bin tonluk Lisanslı Depoculukla devam edeceğiz. Bölgemizle alakalı ürünlerde geleceğe çağ atlatacak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıldönümü olan 2023’te tarımsal hasıla işlem hacminde 25 milyar TL hedef koyduk. Hedefimize ulaştığımızda hem Adanamıza hem bölge üreticilerimize hemde ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamış olacağız.
Gelişecek üniversite imajını taşıyorsunuz. Giderek gelişiyorsunuzda. Adınız gibi bilim ve teknoloji konusunda ülkemizin ufkunu aşacağınız inancındayız. Biz ATB, ATO, ADASO ve AOSB olarak hem valimiz ve belediye başkanlarımızla hem BTÜ hem ÇÜ rektörüyle hem de STK’larla çok yakın diyalog içerisindeyiz. Bu birlikteliğin Adana için büyük kazanç olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.
Açıklamaların ardından ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ı borsa kompleksini gezdirerek borsa işleyişi hakkında bilgi verdi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM