0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

23.02.2018 - ASKON ADANA ve İZMİR'DEN ATB'YE ZİYARET

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ve İzmir ASKON Şube Başkanı Şerafettin Gücü ile yönetim kurulu üyeleri Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti. Ziyarette Adana-İzmir iş ilişkilerinin geliştirilmesi için istişarede bulunuldu.

RECEP ÇALIŞKAN, “ADANA YATIRIM YAPILABİLİR KENT”
‘İzmir ve Adana İş Gelitirme Programı’ çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenlediklerini belirten Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ATB ziyaretinde yaptığı konuşmada “İzmir’den gelen işadamı arkadaşlarımıza Adana’daki yatırım fırsatlarını yerinde göstererek anlatıyoruz. ASKON Adana ve İzmir’li işadamlarıyla bir araya gelip, ortak ne işler yapılabilir bunu değerlendireceğiz. Amacımız işadamlarına Adanamızın güzelliklerini ve güvenilirliğini göstermenin yanında Adana’nın yatırım yapılabilir ve yaşanabilir bir kent olduğunu göstererek Adanamıza maddi manevi katkı sağlamaktır.” dedi.

AV. ŞERAFETTİN GÜCÜ, “SEKTÖREL BAZDA İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ”
Adana’nın sıcağı gibi insanlarını da sıcak bulduklarını söyleyen ASKON İzmir Şube Başkanı Av. Şerafettin Gücü, ikili iş geliştirmenin önemine vurgu yaparak, sektörel bazda görüşmeler yapmak üzere programı düzenlediklerini, İzmirli işadamlarını Adanalı işadamlarıyla buluşturarak ticaret yapmaya çalıştıklarını belirtti.

ŞAHİN BİLGİÇ, “İŞ HAYATINDAKİ BİRLİKTELİKTEN KUVVET ÇIKAR”
ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak ve YKÜ Hamit Tezcan’ın hazır bulunduğu ziyarette ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ve arkadaşlarının Adana’nın gözde işadamları olduğunu, ASKON İzmir Şube yöneticilerini Adana’da görmekten onur duyduğunu söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATB’nin Türkiye’nin en büyük borsaları içerisinde ilk beşte olduğunu, yeni yapılan kompleks ile ilk sıralara yerleşeceğini belirtti.
Başkan Bilgiç, “2017 yılında borsa işlem hacmi 9.3 milyar idi ama bizim 2023 hedefimiz tarımsal hasılada  25 milyar liralık işlem yapabilmektir. Adanamızın plakası nasıl 01 ise Türkiye’nin de bir numarası olacağız.” dedi.
Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini Türkiye’nin iyi anlatığını da sözlerine ekleyen Başkan Bilgiç, “STK’lar çok güzel çalışmalar ortaya koymaya başladı. Güvenilir insanların birbirleriyle irtibatının sağlanması gerekir. ASKON’un bu programını gerçekten değerli buluyorum. İş hayatındaki birliktelikten güç, kuvvet çıkar. Hem ülkemiz hem İzmir ve Adana ekonomisi için hem de işadamlarımız için ciddi katkısı olacaktır diye düşünüyorum.” diye konuştu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM