0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
DUYURULAR

18.07.2018 - ALACAK SİGORTASININ TANITIMI hk.

Sayın Üyemiz,

Şirketlerin hayat sigortası olarak da tanımlanan, aynı zamanda şirketler için bir erken uyarı sistemi olan "Alacak Sigortası", şirketlerin ihracat ve yurt içi satışlarından olan alacaklarını sigortalayan bir sistemdir. Şirketlerin ticari faaliyetlerini, büyük ölçekli kayıplardan korumak ve karlı bir şekilde büyümesine yardımcı olmayı amaçlayan bu sistem; sektörel ve ekonomik trendler hakkında güncel veriye sahip olarak bilgiye dayalı kredi kararları almak, kayıpların önüne geçmek ve onları asgariye indirmeyi amaçlamaktadır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Coface, Atradius ve Euler Hermes vb. şirketler alacak sigortası hizmeti sunmaktadır.

TEPAV ve Coface Ocak-Şubat 2018 tarihlerinde Oda ve Borsa üyelerine yönelik Reel Sektörün Ödeme Davranışları Araştırması gerçekleştirmiştir. Araştırma sonucunda Oda ve Borsa üyelerinin yüzde 48,5'i alacak sigortasını hiç duymadığını, yüzde 48'i duyduğunu ama kullanmadığını, yüzde 3,5'i de kullandığını ifade etmiştir.

Türk özel sektörü ve şirketler açısından önemli olan alacak sigortası hakkında bilgi almak isteyen üyelerimizin +90 (212) 385 99 60 telefon numarasından ya da leyla.zerger@coface.com mail adresinden Leyla ZERGER SİDAL (Coface-Pazarlama ve İletişim Departmanı) ulaşabilirler.

Üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla.

ADANA TİCARET BORSASI


ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM