0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

06.12.2018 - AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ MÜCADELE TOPLANTISI

Akdeniz Meyve Sineği ve tarım zararlılarıyla   toplu mücadele konusunda gerçekleştirilen çalışmalar ile planlanan projeler, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda tüm ayrıntılarıyla masaya yatırıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç katıldı.

Bio Teknik Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurulacak

Vali Yardımcısı Murat Süzen, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ve ilgililerin de katıldığı toplantıda; meyve ve sebze üretiminde önemli bir sorun olan Akdeniz meyve sineği mücadelesinde biyoteknik mücadele esaslı, çevreci ve sürdürülebilir yöntemlerin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı güdümlü proje desteğine başvurusu yapılarak ön mütabakatı imzalanan "BİO Teknik Araştırma ve Uygulama Merkezinin Kurulması" projesinin eş finansman çalışmaları değerlendirildi.

Toplantı, Akdeniz meyve sineği ve tarım zararlılarıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmalar, ilaçlama tarihleri, biyoteknik tuzak asımı ve mücadelede gelinen aşamanın değerlendirilmesinin ardından, konu hakkında fikir alış verişinde bulunulmasıyla son buldu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM