0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

22.08.2017 - Borsamızın Ağustos 2017 Meclisi Gerçekleştirildi

Bilgiç, “Seçimler bizim için hizmet yarışıdır”

Ekim  - Kasım ayı içerisinde yapılacak oda – borsa seçimlerinin kendileri için hizmet yarışı olduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yapılacak seçimlerin üyelerine ve Adana’ya yakışır bir seçim olmasını dilediğini belirterek “Belden aşağı saldırılar bizim anlayışımızda yer almaz” dedi.

ADANANIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE KATKI YAPMAK EN ASLİ GÖREVİMİZDİR
Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın açtığı ATB 53. Olağan meclis toplantısında gündem gereği konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Bizim için seçimler hizmet yarışıdır. Borsa yöneticileri olarak bizler eserlerimizle, yaptığımız icraatlarla konuşuruz. Aslı astarı olmayan belden aşağı saldırılar bizim anlayışımızda yer almaz. Adana’nın birlik ve beraberliğine katkı yapmak en asli görevimizdir. Ekibimiz bu şuur ve idrak ile çalışıyor, bundan böyle de çalışmaya devam edecektir. Bu güne kadar Adana için gayret eden bölge oda ve borsalarımıza, meclis üyelerimize, genel sekreterlerimize ve tüm çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum”

VERİMLİ BİR DÖNEM GEÇİRDİK
6 –8 Ekim 2017 de yapılacak ‘Adana Lezzet Festivali’ organizasyonunda yer almaktan mutlu olduklarını da açıklayan Başkan Şahin Bilgiç, “Bu festival Adanamıza artı katma değer getirerek, ciddi katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bereketli topraklarımızda yetişen ürünlerimizin hasatları devam ediyor. Aynı anda dört ürünün hasat edildiği ülkemizde başka bir şehir yoktur. Bu verimli toprakların önemini ve kıymetini biliyoruz. Hasadı yapılan tüm ürünlerin üreticilerimize, borsa üyelerimize ve sanayide bu ürünlerin kullanıcılarına hayırlı olmasını diliyorum. Yeni Borsa Kompleksimiz Türkiye’ye örnek olacak şekilde yapılıyor. Birkaç gün içerisinde ATB Çukurova Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk şirketimiz üreticilerimiz ve üyelerimizin hizmetine geçecektir”

ANIZI YAKMAYIN, ENERJİYE DÖNÜŞEN TEKNOLOJİLERİ KULLANIN
Başkan Bilgiç, “Her hasat döneminde anız yakmakla ilgili bölgemiz ve ülkemizin sıkıntıları var. Anız yakan gerçekten geleceğini yakıyor. Anız yakmak çevre, sağlık ve toprak açısından zararlı. Yakılan anız bütün şehri nefes alınamaz hale getiriyor. Anızı yakmadan onu gübreye çeviren teknolojiler var. En üst noktada kullanılan bu teknolojiler devlet desteklerinden faydalandırılmaktadır. Buradan bütün üreticilerimize, tarım paydaşlarımıza seslenmek istiyorum. Lütfen anız yakmayın. Anızı enerjiye dönüştüren teknolojileri kullanın. Bu vesile ile tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor. Allah herkesin kurbanını kabul etsin.” diye konuştu.
Konuşmanın ardından ATB Meclis gündem maddelerine geçildi.

 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM