0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

03.08.2017 - Adana Heyeti Ankara'da

Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İlçe Belediye Başkanları, aralarında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç’in ve Borsamız Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın da bulunduğu kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan “Adana Heyeti” Ankara’da AB Bakanı Ömer Çelik ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti.

AB BAKANI ÖMER ÇELİK’İ ZİYARET
İlk olarak Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’i ziyaret eden ‘Adana Heyeti’ ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti belirten, AB Bakanı Ömer Çelik, Adana için önümüzdeki dönemde yapacaklarını kapsamlı bir biçimde değerlendirdiklerini söyledi.
ORTAK AKIL ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
AB Bakanı Ömer Çelik “Birlik ve beraberlik içinde Adana’mızın standartlarını yükseltmek için ortak akıl üretmeye devam edeceğiz. İnsanımızın yaşam kalitesini yükseltmek birinci hedefimiz” dedi.
AB BAKANI ÖMER ÇELİK’E TEŞEKKÜR
Vali Mahmut Demirtaş ise, konuşmasında kentin gelişip kalkınması doğrultusunda gösterdiği ilgi ve duyarlılığın yanı sıra, Adana’nın sorunlarının çözümü noktasında gösterdiği çaba ve duyarlılıktan dolayı AB Bakanı Ömer Çelik’e teşekkür etti.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU’NU, ZİYARET
Adana Heyeti, AB Bakanı Ömer Çelik’i ziyaretin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu, makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik konusunun, toplumun tamamını ilgilendirmesi açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu yeni görevinden dolayı tebrik ederek ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu ve başarılar diledi.
ADANA’NIN SORUNLARINI YAKINDAN BİLİYORUM
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı konuşmada, Adana doğumlu olmasından dolayı kentin sosyal ve ekonomik durumunu yakından bildiğini söyledi ve Bakanlığın tüm birimleri olarak, üstlendikleri görevin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmede gayret göstereceklerini ifade etti.
ADANA’DA İSTİHDAMIN ARTTIRILMASI
Vali Mahmut Demirtaş’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na, Adana Valiliği olarak kentteki çalışma yaşamı ve istihdamın arttırılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiği ziyaret, heyette bulunanların dilek ve temennisiyle son buldu.
BAKANLAR VE ADANA HEYETİ AKŞAM YEMEĞİNDE
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara’da bulunan Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana İlçe Belediye Başkanları, aralarında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Bilgiç’in ve Borsamız Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın da bulunduğu kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin olduğu “Adana Heyeti” ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
ADANA’YA DESTEK ARTACAK

Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, Adana Heyeti ile birlikte gerçekleştirdikleri akşam yemeği, Adana’nın daha da gelişmesi ve kalkınması, kentin mevcut projelerinin tamamlanması ile yeni projelerin desteklenmesi konusunda fikir birliğine varılarak, karşılıklı sohbet içerisinde devam etti.

 
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM