0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

29.05.2018 - YENİ HİZMET MERKEZİMİZE TAŞINDIK

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 72 dönümlük kompleks alanındaki yeni hizmet binalarına taşındıklarını, 2017 yılında 9.4 milyar lira olan ATB işlem hacmini 25 milyar liraya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

“ÜRETİCİ ÜRÜNÜNÜ ANINDA SATABİLİYOR”
Başkanlığını Osman Bağış’ın yaptığı ATB 2. Olağan meclis toplantısında konuşan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “2014 Mayıs ayında temelini attığımız Adana Ticaret Borsası kompleksini Türk tarihinin dönüm noktası olan 29 Mayısta faaliyete geçirdik. 72 dönümlük büyük ve modern bir kompleks oldu. Adana, Türkiye’ye örnek olan güzel bir tesise kavuştu. Yeni Hizmet Binalarımız üyelerimize, üreticilerimize, bölgemize ve Adanamıza hayırlı olsun. Lisanslı depolarımız yoğun bir şekilde buğday alımı yapıyor. Lisanslı Depoculuk Platformumuzdan sadece ATB Lisanslı depoları değil, bölgedeki diğer lisanslı depolara da hizmet vermeye başladık. Üreticiler Lisanslı Depoya teslim ettiği ürünü anında satabiliyor. Üreticilerimiz ve üyelerimiz alın terlerinin ve emeklerinin karşılıklarını almanın mutluluğunu yaşıyorlar. 2017 yılında 9,4 milyar lira olan Adana Ticaret Borsasının işlem hacmini yeni mekanımızda kısa bir zaman diliminde 25 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Emek ve gayreti olan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“TÜM ÜRÜNLERDE ALTIN YIL YAŞARIZ ÜMİDİNDEYİM”
Adana için daha güzel neler yapabilirizin arayışında olduklarının altını da çizen Başkan Bilgiç, “Buğday hasat dönemini yoğun bir şekilde geçiriyoruz. Ürününü Lisanslı depolara teslim eden üreticilerimiz satmak isterse anında parasını alıyor. Bekletmek isterse de Elektronik Ürün Senetlerini (ELÜS) alıp mutlu bir şekilde lisanslı depolardan ayrılıyor. Hükümetimizin lisanslı depolara ürünlerini koyan üreticilere verdiği haklardan faydalanıyor. Turfanda Karpuz başladı. Soğan, patates bitmek üzere. Çok şükür üretilen ürünlerden bu yıl üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alıyor. Bu yıl tüm ürünlerimizde altın yılı yaşarız ümidindeyim. Pamuk eski güzel(Beyaz altın)günlerine geri dönüyor. Dünya pamuk fiyatları iyi durumda. Türkiye’de pamuk üreticisinin yüzü gülecektir. Mısır fiyatları da iyi noktalarda bulunuyor.”

“TOBB’DAKİ GÖREVİMİ KIVANÇ’A BIRAKTIM”
Oda borsaların birlikte hareket etmelerinin faydalarını gördüklerini de ifade eden Başkan Bilgiç, “Beş yıldır yürüttüğüm TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğimi Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’a bıraktım. Güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. Güzel hizmetler yapıp, hoş sedalar bırakarak koltuklardan onurlu bir şekilde gitmeyi bilmek lazım.”

“24 HAZİRAN SONRASI GÜÇLÜ HÜKÜMET SİSTEMİNİN KURULMASI DİLEĞİM”
Başkan Bilgiç, “Türkiye çok hızlı bir seçim dönemine girdi. 24 Haziran da ülkemize hayırlı olacak sonuçlar çıkar. Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin seçileceği bu seçim bizlere yakışır şekilde olur. Ülkemiz hem içeride hem dışarıda hem ekonomik hem de siyasi olarak ciddi kıskaç ve baskı altında. İnşallah 24 Haziranda tüm bunların önüne geçecek tarzda güçlü bir Cumhurbaşkanlığı ve hükümet sistemi kurulur. Ben ülkesi için birliktelik için gayret eden, parti ayırmaksızın aday olan tüm Cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarımızı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM