0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

10.07.2018 - ASKON'DAN YENİ HİZMET MERKEZİMİZE ZİYARET

ASKON, “Yeni binalar ATB vizyonuna uygun oldu”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Recep Çalışkan, yardımcısı İlker Medeni ile yönetim kurulu üyeleri Kurtuluş Şengül ve Bekir Aydemir, Adana Ticaret Borsası (ATB) yönetimini yeni binalarında ziyaret ederek hayırladı.

RECEP ÇALIŞKAN, “YENİ SEÇİMLER AKLIN YENİLENMESİDİR”
Adana Ticaret Borsası seçimleri sonrası yeni yönetimi ve yeni binalarını hayırlamak için ziyarete geldiklerini ifade eden ASKON Başkanı Recep Çalışkan yaptığı konuşmada “Şahin Bilgiç başkanımıza, Osman Bağış başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerinizi ve yeni binalarınızı hayırlamaya geldik. Allah hayırlı mübarek eylesin. Yeni dönemde yeni binanızda yeni yönetim ve yeni hükümet ile yapılacak çalışmalar Adana ve bölge ekonomisine yeni ivme kazandıracaktır” dedi.
Başkan Çalışkan, “Yeni binalarınız gerçekten ATB vizyonuna uygun oldu. Gelecek nesillere bırakılacak güzel bir eser oldu. Teknolojiyle donanmış dev eserlere Adananın ihtiyacı var. Etkin ve aktif olan bir sistem kurmuşsunuz. Bölgemizin ekonomik anlamda kalkınmasında etkisinin fazla olacağını düşünüyoruz. Oda borsa seçimlerinin ardından genel seçimler oldu. Aklın yenilenmesi olarak adlandırdığımız yeni bir sistem kuruldu. Metal yorgunluğun olmadığı bir yerde tecrübe önemlidir. Yeni yönetiminizle Adanamız için ülkemiz için hayırlı işler yapacağınızı umut ediyoruz.” diye konuştu.

ŞAHİN BİLGİÇ, “ASKON İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAKTAN MUTLUYUZ”
Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyeleri Yasin Milli ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ASKON ziyaretinde Adana Ticaret Borsası’nın Türkiye’nin en büyük borsalarının ilk sıralarında yer aldığını söyleyen ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Borsamızın vizyonuyla, bölgeye hizmetiyle böyle bir yere ihtiyacı vardı. Borsacılık farklı bir şey. Dışarıdaki sıkıntıları önlemek için ürün fiyatlarının borsada belirlenmesi lazım. Alıcı ve satıcının bir araya gelmesi lazım. Yeni borsa kompleksimiz sadece Adana’ya değil, tüm bölgeye hizmet verecek nitelikte yapıldı. Bizler koltukların gelip geçici olduğunu biliyoruz. Biz en güzel hizmetleri yaparız. Üyelerimiz, üreticilerimiz alın terlerinin karşılığını alınca biz bundan mutlu oluruz. ATB olarak hedefimiz 2017 yılında 9 milyar lira olan işlem hacmimizi 2023’te 25 milyar liraya çıkarabilmektir. Bu hedefimize ulaştığımızda sadece Adana ve bölgeye değil, Türkiye ekonomisine katkı koyacağı inancındayız.” Diye konuşan Başkan Bilgiç, Adana için yapılacak faaliyetlerde ASKON ile her türlü işbirliği içerisinde olmaktan mutlu olacaklarını söyledi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM