0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

31.07.2018 - TEMMUZ 2018 MECLİS TOPLANTISI

Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, yaptıkları süne ile biyolojik mücadelede yemlik olan buğdayların ekmeklik kalitesine ulaştığını ve rekoltesinin yükseldiğini söyleyerek “Yüzde 90 başarı sağlandı.” dedi.

BAĞIŞ, “İLK 500’LER GİRECEK SANAYİCİLERİMİZİN ARTMASINI DİLİYORUZ”
Adana Ticaret Borsası (ATB) 4. olağan meclis oturumunda atanan bakanlar kuruluna başarılar dileyen Meclis Başkanı Osman Bağış, yaptığı konuşmada “Bakanların çoğunun iş adamlarından olması ülkemizi daha iyi noktalara getireceği inancındayım. Adanamızdan seçilen vekillerimizin meclisteki komisyonlara seçilmesi sevindiricidir. Ayrıca aralarından meclis üyemiz Hamit Tezcan’ın da bulunduğu İstanbul Sanayi Odası’nın açıklamış olduğu ikinci 500’e giren 13 Adana sanayicimizi kutluyor bu sayının önümüzdeki dönem artmasını diliyoruz.” dedi.

BİLGİÇ, “ÇÖZÜM ÜRETEBİLECEK KARARLAR İŞ DÜNYASINI BAŞARIYA GÖTÜRÜR”
Gündem gereği konuşan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanlığı  Hükümet sistemiyle Türkiye yeni bir döneme girdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türk Demokrasisine hayırlı olsun. Türkiye’nin meselelerine çözüm üretebilecek kararlarla iş dünyasını başarıya götürürler. Millet olarak uzun yıllardır sıkıntısını çektiğimiz hantal bürokratik yapının son bularak ülkemizin gelişmesine, ekonomimizin hızlı ve sağlıklı büyümesine, yatırımların daha hızlı  olmasına ciddi katkılar sağlayan kararlar alınacağına inancım tamdır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlar kurulunda görev alan bakanlarımıza başarılar diliyorum. Onların başarılı olması ülkemizin sadece içeride değil dışarıda da dik duruşuyla güçlü bir devlet olduğunu tüm dünyaya göstermek için bir şans olacaktır.”

“ELEKTRONİK ÜRÜN SENEDİ OLUŞTURUN”
Adana Ticaret Borsası Lisanslı Depolarının ilk defa buğdayla dolduğu gibi diğer Lisanslı depoların da dolma noktasına geldiğini açıklayan Başkan Bilgiç, “Bu doluluğun devamını mısırda da görmek istiyoruz. Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Elektronik Ürün Senedi oluşturun. Bu senetlerle ürününüzü değerinde satarsınız. Lisanlı depolara ürün döken üreticiler devletin sağladığı avantajlardan faydalanmaktadır. Pamuk eski günlerine dönme eğilimde. Bu yıl ikiyüz bin tonun üzerinde bir beklenti var. Pamukta devlet destekleri devam ettiği müddetçe pamuğumuz, mısırımız gibi bütün ürünler değer bulacaktır. Bu değerin ehemmiyetini de lisanslı depolar öne çıkaracaktır. 2023 hedeflerimiz içerisinde pamuktaki lisanslı depolar da var. Ben hem pamuğun hem de mısırın bölge üreticilerimize helal ve bol kazançlar getirmesini diliyorum.”

“VERDİĞİMİZ MÜCADELE BOŞA GİTMEMİŞTİR”
2009 yılından 2015 yılına kadar Süne zararlısını ortadan kaldırmak için doğaya faydalı böcek ve keklik salımı yaptıklarını, bu kararlı mücadelede yüzde 90 başarı sağladıklarını ifade eden Başkan Bilgiç, “Türkiye’nin birçok yerinde süne zararlısı var. Üretilen buğdaylar neredeyse yemlik olarak kullanılamayacak nitelikte. Ama bizim verdiğimiz bu mücadele boşa gitmemiştir. Bölgemizde üretilen buğdaylar ekmek olacak kalitede ve rekoltesi yüksek. Faydalı olan çalışmalar zaman içerisinde neticesini gösteriyor. Yaptığımız bu çalışma tüm Türkiye’ye örnek olmalıdır. Adana Ticaret Borsası olarak böyle verimli bir çalışma içerisinde yer aldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM