0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

26.06.2018 - "İSTİKRAR VE GÜVEN İÇERİSİNDE YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ"

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış ve YK Başkanı Şahin Bilgiç, olağan meclis toplantısında yaptıkları açıklamada “Türkiye seçimini yaptı. Bundan sonra istikrar ve güven içerisinde yolumuza devam etmeliyiz. Türkiye’nin ayağa kalkması için iş dünyası olarak kurulacak hükümet ile her türlü işbirliğine hazırız” dediler.

BAĞIŞ, “TÜRKİYE GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR GELENEĞE SAHİP”
Adana Ticaret Borsası 3. meclis toplantısının açılışında üye ve üreticiler için borsa standartlarını yükselttiklerini ifade ederek birçok yeniliğe imza attıklarını söyleyen ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, “24 Haziran seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye güçlü ve sağlam bir geleneğe sahip olduğunu bir defa daha ortaya koydu. Milletimizin teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur ittifakını tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlı hükümet sisteminin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu yeni sistem ülkemizde istikrar ve güvenin daha da güçlenmesini sağlayarak ülkemizi 2023 hedeflerine rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Adana’dan seçilen milletvekillerinin Adanamıza en iyi hizmeti yapacakları inancımla Adana’nın gelişmesi, ekonomik anlamda kalkınması için her zaman birlik, beraberlik içerisinde çalışmaya hazır olduğumuzu belirtiyorum.” dedi.

BİLGİÇ, “TÜRKİYE HEDEFLERİNE ULAŞACAK HIZLI KARARLAR ALMALI”
Gündem gereği söz alan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “24 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Türkiyenin güçlü bir demokrasi kültürünün olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Türk Milleti tartışmaya mahal olmayacak şekilde iradesini, sandığa yansıttı” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM’de görev yapacak 600 milletvilini ATB Meclisi adına kutlayan Başkan Bilgiç, “Yeni hükümetimizin ülkemizi dünyada ki diğer ülkeler karşısında başarılı çalışmalara imza atmasını diliyorum. Türkiye iş hayatı her zaman istikrardan yanadır. İstikrarın sağlanması ekonominin önünü açacaktır. Türkiye seçimini yaptı. Bundan sonra istikrar ve güven ile ekonominin canlanarak Türkiye’nin ayağa kalkması lazım. Türkiye’nin ekonomisini canlandıracak iş insanları olarak bizler üzerimize düşeni yapıyoruz. Türkiye’nin vizyonuna, hedeflerine ulaşacak hızlı kararların alınmasını bekliyoruz. Kurulacak hükümetten beklentilerimiz var. İş hayatında kolaylıklar sağlandığında yatırımların önü açılır. Yabancı sermaye Türkiyeye gelir. Bu da güven ve istikrarla sağlanır.” dedi.
“LİSASLI DEPOLARIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKIYOR”
Yeni Borsa Kompleksi çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Bilgiç, “50 bin tonluk Lisanslı depolarımız dolmak üzere. Lisanslı depolarımıza giren buğdayların yüzde 95’i TMO’ya satılmış durumda. Şuana kadar TMO tarafından 200 bin ton buğday alımı yapıldı. Borsamızın ve bölgedeki lisanslı depolarının olması fiyatların istikrarlı olmasını sağladı. Lisanslı depolarımız olmasaydı üretici ve tüccarlar sıkıntı yaşarlardı. Lisanslı Depoların önemi gittikçe ortaya çıkıyor.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM