0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

15.07.2018 - "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ" BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Borsamızın da katkılarıyla düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri", Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Meclis Başkanımız Osman Bağış ve Genel Sekreterimiz T.Gökhan Öztürk'ün katılımıyla vatandaşların yoğun ilgi ve coşkusuyla gerçekleştirildi.

Merkez Park 'ta oluşturulan alanda düzenlenen ve şehitler için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nin okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Jülide Sarıeroğlu, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, ilçe belediye başkanları,    siyasi parti yöneticileri,  kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve yakınları,  gaziler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KONUŞMASI CANLI YAYINDA İZLENDİ
Merkez Park'ı hınca hınç dolduran vatandaşların ellerindeki bayrakları coşkuyla salladıkları etkinlikte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'daki konuşması, canlı yayında izlendi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
"HİÇBİR ZAFER ALTIN TEPSİDE SUNULMAZ”
"15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz."
"BU MİLLETİN FERDİ OLMAKTAN İFTİHAR EDİYORUM"
"Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye'nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir. 15 Temmuz, Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır."
 
"DARBE DEFTERİNİ AÇILMAMAK ÜZERE KAPATTIK"
"15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız, o bizim için bir tarihe kayıttır. 15 Temmuz ile demokrasimizin rüşdünü tüm dünyada ispat ettik. İnşallah ülkemizde artık darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık."

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM