0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
Başkanın Mesajı


Sanayisi, tarımı ile ülkemizin lokomotifi konumundaki iller arasında yer alan, sanatı, kültürü, iklimi ve Tarihi zenginlikleriyle herkesin gıpta ile baktığı, yaşayanın oralı olmaktan gurur duyduğu bir yerdir Adanamız. Tarımda ve tarımsal sanayide ülkemizin en gelişmiş illerinin başında gelmektedir. Uçsuz bucaksız göz alabildiğine uzanan bu bereketli topraklarda üreticisi ile birlikte Adana Ticaret Borsası bölge tarımına ve ekonomisine hizmette 100 yılı geride bırakmıştır…

Evet, tam 100 yıl. Türkiye’nin Cumhuriyet Dönemi öncesinde kurulan ve o günden itibaren hem temsil ettiği misyon bakımından hem de üstlendiği görev bakımından ve yüksek işlem hacmi ile her zaman ülkemizin en önde gelen borsaları arasında olmuştur. Adana Ticaret Borsası, diğer Borsaların kotasyonlarındaki ürün yelpazeleri bakımından da, hemen hemen her tarım ürününün büyük tonajlarda işlem gördüğü bir borsadır.

Her platformda üyelerinin haklarını savunarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlamış, Adana ile ilgili her faaliyetin içerisinde bulunmuş Adana’ya her yönde ivme kazandıracak çalışmaları kendine görev addetmiştir. Borsamızın 100. yılı, bizim de yönetimde olduğumuz günlere denk geldiği için de ayrı bir onur ve şeref duymaktayız.

Bulunduğumuz makam ve bu makamın gerektirdiği sorumlulukların bilinci ile Adanamızın en önemli dinamiklerinden olan Borsamızın Yönetimi; üyelerimize, bölgemize ve ülkemize en üstün hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir ve bundan sonraki yüzyıllarda da çalışmalarına aynı gayretle devam edecektir.

Ayrıca, bulunduğumuz mevkinin gelip geçici olduğunu biliyor ve bu şuurla bizden önce görev yapanlardan, rahmeti rahmana kavuşanlara, Allahtan rahmet diliyor, hayatta olanlara da sağlık, afiyet ve mutluluklar temenni ediyorum.

Şahsımın da hizmeti bittiğinde baki kalacak bu kubbede hoş bir seda bırakarak ayrılmayı, omuzlarımıza yüklenen bu ağır yükün altından Cenab-ı Allah’ın lütfuyle, mahcup olmadan kalkmayı diliyorum.

Şahin Bilgiç

Adana Ticaret Borsası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

  
ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM