0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

15.12.2019 - HİSARCIKLIOĞLU, "START-UP WEEKEND FOR ALL" GİRİŞİMCİLİK ETKİNLİĞİNE KATILDI

TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Adana Girişimcilik Merkezi’nde “Start-up Weekend for all” etkinliğinde genç girişimcilerimizle bir araya geldi. Etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şahin BİLGİÇ ve Genel Sekreterimiz Sn. Turan Gökhan ÖZTÜRK de katıldılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Adana Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası’nın da kurucuları arasında yer aldığı Adana Girişimcilik Merkezi’nde Start-Up Weekend for all etkinliğinde genç girişimcilerle bir araya geldi.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmalarda gençlere girişimciliğin önemini vurguladı. Zengin olmak için girişimci olmanın şart olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “İnsanın en hayırlısı insana faydalı olandır. Girişimcilik de böyle hayırlı bir iş. Yanınızda bir kişi bile çalıştırsanız. Bir kişinin ekmek bulma derdini çözseniz, bundan daha büyük hayır yok” diye konuştu.

Zengin olabilmek için bir bilgisayar ve bir garajın dahi yeterli olabildiğinden söz eden TOBB Başkanı “Fikrinizi ortaya koyun, pazarlayabilirseniz kazanırsınız” dedi. Hisarcıklıoğlu gençlere hayal kurmaları ve bunu hedefe dönüştürüp çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

 

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM