0.322  453 7034 genelsekreterlik@adanatb.org.tr
HABERLER

30.07.2019 - İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU 2019 YILI 3. OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşti. Aytek Konfeksiyon toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Yönetim Kurulu Başkanımız Şahin Bilgiç, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği  Başkanı Nihat Sözütek, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ile İl İstihdam Kurulu üyeleri katıldılar.

2019 yılında hayata geçirilmesi planlanan istihdam politikaları ve eğitim programları hakkındaki hususların ele alındığı toplantıda Vali Demirtaş, Adana’nın zengin yatırım potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve istihdamın daha da arttırılması için gerekli tüm çalışmaları yapmayı sürdüreceklerini dile getirdi. İstihdam seferberliğine katkıda bulunan tüm işletmelere teşekkür ettiğini belirten Vali Demirtaş, düzenli olarak gerçekleştirdikleri bu toplantılarla ve işletmelerin destekleriyle işsizlikle mücadelede önemli bir ivme kazanıldığını kaydetti.
Toplantı, kurul üyelerinin kentteki istihdam ve mesleki eğitim çalışmaları konusunda sürdürülen projeler hakkında katılımcılara bilgiler vermesinin ardından gündem maddelerinin değerlendirilmesiyle son buldu.

ANA SAYFA SİTE HARİTASI İLETİŞİM